Jestli jste se rozhodli nakoupit svůj první bitcoin nebo jinou kryptoměnu, budu rád když vám článek pomůže. Představím vám burzy a směnárny, popíšu výhody a jejich vlastnosti.


SMĚNÁRNY

Vůbec nejjednoduší volbou jsou online směnárny. Nakoupení kryptoměn, v našem případě bitcoinu je velmi jednoduché a pohodlné, vhodná volba pokud s kryptoměnamy začínáte. Bitcoin je možné směnit-> koupit i prodat jak za klasickou fiat měnu (třeba CZK) tak i kryptoměnu za kryptoměnu. Z transakce většinou odvedete procentuální podíl nebo spread ( rozdíl mezi kupní cenou a prodejní).

SIMPLECOIN

Jedna z českých předních online směnáren. Umožňuje pohodlný nákup i prodej. Momentálně nabízí ke směně 5 kryptoměn, mezi nimy je bitcoin. Směnárna příjmá Eura i CZK. Simplecoin nepodporuje ukládání kryptoměn, tzn. že musíte mít předem založenou krypto-peněženku na kterou se vámi koupená částka převede.

Výhodou je že Simplecoin nevyžaduje ověření identity a to do určitého objemu transakcí. Nyní je to 1000€/měsíc a minimální částka pro transakci je přibližně 260 CZK.

  • Přívětivé prostředí
  • Snadné použití
  • Nabízí pěkné kurzy
  • V administraci přehled všech objednávek
  • Česká směnárna

BURZY

Často nižší poplatky a spready, je to vhodné  pro částé obchodování. Snadné, pohodlné a rychlé obchodování.

COINMATE

Pokládám za důležité vám tuto burzu představit. Zakladateli jsou dva češí, to hádám přispělo k tomu, že kromě eura jsou k obchodování příjmány i CZK. Obchodovat lze i formou kryptoměna/kryptoměna. Burza disponuje zavedenýma obchodníma limitama a to ->26 000CZK/den. Tento limit lze samozřejmě navýšit. Poplatky za transakce jsou velmi příznivé, jejich výši najdete na jejich stránkách.


0 komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *